Tipy pre Vás

Tu vám ponúkame niekoľko dobrých tipov, ako sa na vandrovku pripraviť, ako získať podporu pre vašu účasť a podobne.

Ako sa natrénovať na zvládnutie Karpatskej vandrovky?

Chcete sa do vandrovky zapojiť, ale nie ste horlivý športovec a nie ste si istí, že to zvládnete bez prípravy? Karpatská vandrovka je najmä fyzická výzva. Je to vytrvalostný pochod, teda nie je tak náročné vyjsť tých pár prevýšení, ale mať kondičku a morálnu silu prejsť celých 50 kilometrov do cieľa a aj si to užiť. Aby ste to zvládli v dobrej nálade, ponúkame vám podrobnejší návrh nenáročného programu, ako sa za obdobie 5 týždňov pripraviť. K tomuto programu si počas víkendov môžete pridať dve – tri horské túry s dĺžkou 20 kilometrov.
Tým, ktorí až tak neveria svojej kondičke alebo ich priveľká výzva neláka, ponúkame polovičnú trasu v dĺžke 25 km so štartom na chate Erika pod Kojšovou hoľou a cieľom na Sídlisku KVP v Košiciach.

Aké vybavenie na Karpatskú vandrovku potrebujete?

Aj keď v dnešnej dobe vládne trend finančne náročného športového oblečenia, nemajte obavy. Karpatskú vandrovku zvládnete isto aj v tom, čo nájdete doma, aj keď niekoľko základných kvalitnejších kusov oblečenia vám pochod môže uľahčiť, či zabrániť nachladnutiu alebo prehriatiu sa. Tu nájdete zoznam odporúčaného a povinného vybavenia. V zozname sa nachádza aj to, čo sa vám môže zísť pri drobných poraneniach – tým sa v lese nedá vždy vyhnúť. V prípade, že bežne pre istotu so sebou nosíte lieky na alergie a pod., nezabudnite si ich pribaliť do ruksaku.

Kde nájsť peniaze na účasť na Karpatskej vandrovke?

Oslovila vás myšlienka pochodu a chceli by ste sa aj vy otestovať, no nie ste v najlepšej finančnej forme? Účastníci Karpatskej vandrovky majú dve „finančné“ povinnosti: 
Buď dar venuje každý účastník sám alebo si nájde podporu inde: môže osloviť svojich príbuzných alebo priateľov, ktorí sa takto pripoja a spoločne sa poskladajú na jeho účasť, alebo mu účasť zafinancujú namiesto tradičného narodeninového alebo vianočného darčeka 🙂
Skúste si vytvoriť vlastnú darcovskú výzvu.