Prečo sa pridať?

Pridajte sa k nám! Karpatská vandrovka je prvé podujatie svojho druhu na Slovensku.

Prekonajte sami seba

Karpatská vandrovka je jedinečná fyzická výzva v divokej prírode. Pochod prebieha v stredne náročnom až náročnom teréne, začína o 5.00 a trvá priemerne 14 hodín. Medzi jeho výzvy patrí teda aj skoré ranné vstávanie. Zážitok z východu slnka na hrebeni vám to však vynahradí.

Tým, ktorí až tak neveria svojej kondičke alebo ich priveľká výzva neláka, ponúkame polovičnú trasu v dĺžke 25 km so štartom na chate Erika pod Kojšovskou hoľou.

Kľúčom k úspešnému zdolaniu tejto výzvy je aj primeraná príprava a tréning. Príklad jednoduchého tréningového programu zameraného na chôdzu nájdete tu. Okrem tohto tréningu je vhodné pri príprave na Karpatskú vandrovku využiť aj situácie z každodenného života. Obmedzte používanie výťahu, choďte radšej po schodoch pešo, nepoužívajte auto alebo autobus za každú cenu a aspoň pre kratšie úseky využívajte čo najviac svoje nohy.
V posledných týždňoch pred pochodom nezabúdajte ani na správnu stravu.

Pripravili sme pre vás aj zoznam povinného a odporúčaného vybavenia.

Objavujte s nami Karpaty

Objavte doteraz nepoznané zákutia, faunu a flóru Karpát. Prejdite s nami po červenej turistickej značke hrebeň západnej časti Karpatského oblúka a spoznajte zákutia Volovských vrchov.

Pohľad na ich mohutnú hradbu, súčasť Slovenského Rudohoria, osloví každého, kto má rád hory, dobrodružstvo a turistiku. Rozsiahle pohorie, dosahujúce vyše 1 300 metrov nadmorskej výšky, sa tiahne od Košíc na východe až po Dobšinú na západe. Hlavný hrebeň pohoria patrí k najdlhším východoslovenským hrebeňovkám a jeho prechod patrí k nezabudnuteľným zážitkom aj vďaka výhľadom, ktoré ponúkajú viaceré z vrcholov hrebeňa. Na trase Karpatskej vandrovky postupne spolu vystúpame do nadmorskej výšky 1 154 a 1 246 metrov, kde z najvyšších vrcholov trasy, z Kloptane a z Kojšovskej hole, možno vidieť polovicu Slovenska.

Pozrite si celú trasu Karpatskej vandrovky.

Spoločná pomoc pre východné Slovensko

Podporte zmysluplné nápady, ako zlepšiť život v našom regióne. Cieľom Karpatskej vandrovky je získavať zdroje na rozvoj východného Slovenska.

Každý účastník Karpatskej vandrovky daruje do Fondu Karpatskej vandrovky určitú sumu. Tento dar venuje sám účastník alebo ho získa od svojich priateľov, príbuzných, či od svojho zamestnávateľa. Neviete, ako na to? Poradíme vám, ako sa na nich obrátiť s nápadom podporiť dobrú vec.

Ak ste firma a chcete sa zapojiť, Karpatská vandrovka Vám ponúka partnerstvo: efektívnu podporu dobrej veci, zviditeľnenie Vašej spoločnosti aj teambuildingovú aktivitu pre Vašich pracovníkov.

Fond Karpatskej vandrovky spravuje Karpatská nadácia. Všetky peniaze vo Fonde budú použité na podporu dobrých nápadov a zmysluplných projektov na východnom Slovensku.