Prečo sa pridať?

Pridajte sa k nám! Karpatská vandrovka je prvé podujatie svojho druhu na Slovensku.

Prekonajte sami seba

Karpatská vandrovka je jedinečná fyzická výzva v divokej prírode. Pochod prebieha v stredne náročnom až náročnom teréne, začína o 5.00 a trvá priemerne 14 hodín. Medzi jeho výzvy patrí teda aj skoré ranné vstávanie. Zážitok z východu slnka na hrebeni vám to však vynahradí.

Tým, ktorí až tak neveria svojej kondičke alebo ich priveľká výzva neláka, ponúkame polovičnú trasu v dĺžke 25 km so štartom na chate Erika pod Kojšovskou hoľou.

Kľúčom k úspešnému zdolaniu tejto výzvy je aj primeraná príprava a tréning. Príklad jednoduchého tréningového programu zameraného na chôdzu nájdete tu. Okrem tohto tréningu je vhodné pri príprave na Karpatskú vandrovku využiť aj situácie z každodenného života. Obmedzte používanie výťahu, choďte radšej po schodoch pešo, nepoužívajte auto alebo autobus za každú cenu a aspoň pre kratšie úseky využívajte čo najviac svoje nohy.
V posledných týždňoch pred pochodom nezabúdajte ani na správnu stravu.

Pripravili sme pre vás aj zoznam povinného a odporúčaného vybavenia.

Objavujte s nami Karpaty

Objavte doteraz nepoznané zákutia, faunu a flóru Karpát. Prejdite s nami po červenej turistickej značke hrebeň západnej časti Karpatského oblúka a spoznajte zákutia Volovských vrchov.

Pohľad na ich mohutnú hradbu, súčasť Slovenského Rudohoria, osloví každého, kto má rád hory, dobrodružstvo a turistiku. Rozsiahle pohorie, dosahujúce vyše 1 300 metrov nadmorskej výšky, sa tiahne od Košíc na východe až po Dobšinú na západe. Hlavný hrebeň pohoria patrí k najdlhším východoslovenským hrebeňovkám a jeho prechod patrí k nezabudnuteľným zážitkom aj vďaka výhľadom, ktoré ponúkajú viaceré z vrcholov hrebeňa. Na trase Karpatskej vandrovky postupne spolu vystúpame do nadmorskej výšky 1 154 a 1 246 metrov, kde z najvyšších vrcholov trasy, z Kloptane a z Kojšovskej hole, možno vidieť polovicu Slovenska.

Pozrite si celú trasu Karpatskej vandrovky.

Spoločná pomoc pre východné Slovensko

Podporte zmysluplné nápady, ako zlepšiť život v našom regióne. Cieľom Karpatskej vandrovky je získavať zdroje na rozvoj východného Slovenska.

Každý účastník Karpatskej vandrovky daruje do fondu Karpatskej nadácie – Máme radi Východ aspoň 20 Eur. Tento dar venuje sám účastník alebo ho môže získať od svojich priateľov, príbuzných, či od svojho zamestnávateľa prostredníctovm darcovskej výzvy.

Ak ste firma a chcete sa zapojiť, Karpatská vandrovka Vám ponúka partnerstvo: efektívnu podporu dobrej veci, zviditeľnenie Vašej spoločnosti aj teambuildingovú aktivitu pre Vašich pracovníkov.

Fond Máme radi Východ spravuje Karpatská nadácia. Všetky peniaze vo Fonde budú použité na podporu dobrých nápadov a zmysluplných projektov na východnom Slovensku.